Festivali “Verbier” anulon organizimin e këtij viti

Festivali i njohur “Verbier” që mbahet prej vitesh në Zvicër ka njoftuar anulimin e edicionit të këtij viti.  Tashmë i ndodhur në edicionin e 27-të Festivali është shndërruar në një nga më të njohurit e skenës ndërkombëtare. Këtë vit edicioni do të mbahej nga 17 korriku në 2 gusht 2020.

Në një deklarim për mediat përmes një komunikate,  organizatorët njoftonin se “rrethanat aktuale do të përbënin një rrezik shumë të madh për artistët, për muzikantët në përgatitjen e tyre dhe për të gjithë adhuruesit e muzikës nga anë e mbanë botës që na bashkohen cdo verë” ka thënë Martin Engstroem, themelues dhe drejtori i këtij aktiviteti.

Ndër emrat prestigjozë të ketij viti spikat dirigjenti Valery Gergiev që do të drejtonte orkestrën në koncertin e  mbrëmjes së datës 19 korrik 2020.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...