Rita Ora rikthehet me këngën me titull “Flaka”

Rita Ora kthehet në skenën muzikore në 2021 me një këngë të titulluar “Flaka” dhe e kompozuar për kolonën zanore të filmit “Twist”.

“Flaka” është kompozuar për ca kohë dhe ka një potencial të madh. Ishte zgjedhja e natyrshme për të promovuar filmin dhe përshtatet shumë mirë në kolonën zanore “, tha një burim i brendshëm për tabloidin The Sun. Ky single do të dalë në fund të janarit. Filmi” Twist “do të dalë premierë në 29 janar. Ri-interpretimi modern i romanit të Charles Dickens do të ketë Rita Orën në versionin femër të Dodger.

Rita Ora është gjithashtu duke punuar në albumin e saj të tretë në studio.

Ajo tha: “Kompozitorët dhe producentët nga e gjithë bota erdhën në seancat e studios. Unë kam punuar për këtë material për gati dy vjet. Unë dua që albumi i tretë të jetë i ndryshëm nga gjithçka që kam bërë deri më tani dhe të eksperimentoj, të jetë sfiduar për të rritur kufijtë e mi “.

Rita Ora u bë e njohur në vitin 2012, me publikimin e single “Hot Right Now”. Kënga e regjistruar me DJ Fresh arriti pozicionin e parë në krye të klasifikimit në Mbretërinë e Bashkuar. Albumi debutues i artistes quhet “Ora”. Rita Ora është artistja me më shumë hite në UK Singles Chart në 2012 – tre single rresht (“Hot Right Now”, “R.I.P.” dhe “How We Do (Party)”) arritën pozicionin e parë në këtë renditje.

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...