Rita Ora mesazhe për “forcë të brendshme”

Rita Ora na mëson si të qëndojmë vetëm në këto kohë karantine. Klipi i saj i ri sapo ka dalë dhe mban titullin “Hoë to Be Lonely”. Artistja na paraqet disa skenarë që burojnë nga vetmia në një klpi plot pamje të forta që kulmojnë edhe me përqafime me jashtëtokësorë. Nga mesi i klipit historia bëhet edhe më e fortë  kur Rita shihet e veshur me një veshje të artë në një vaskë ndërsa Jashtëtokësor. Këto imazhe burojnë nga imagjinata e një njeriu që jetën tepër brenda mendjes së tij në vemti dhe që mund të krijojë brenda saj miq dhe botë të pafundme. Klipi zbulon shumë nga ndjesitë që provon dikush kur provon ndarjen: zemërim, dëshirë, izolim, rënie, rehati  dhe vetmi. Përfundimi është se të duhet një proces i detyrueshëm shërimi që con në zgjimin e vetes.

Regjia e këtij klipi i takon njërit nga emrat që ka bashkëpunuar me shumë të tjerë si: Britney Spears, Lil Wayne, Kid Rock, Taylor Swift, Ariana Grande, Maroon 5 apo Justin Timberlake.

Rita është shfaqur edhe në filma si psh në “Fifty Shades of Grey”. Ajo përcjell me këtë klip një mesazh për “forcë të brendshme” sidomos në kushtet kur jemi të izoluar. Rita ka qënë edhe një nga anëtare e jurisë në The masked singer si dhe prezantuese e “America’s Next Top Model”. Albumi i saj i fundit ka qenë “Phoenix” në vitin 2018.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...