Rikthehet zëri dhe talenti Alberto Urso

Rikthehet zëri dhe talenti i Alberto Ursos që pas suksesit me albumin “Solo” vjen me një këngë të re me titull “E poi ti penti”. Fituesi i programit “Amici” njëherazi muzikant që luan në disa instrumente, sapo ka bërë të ditur këngën e re.

Kënga që tashmë është në versionet dixhitale njofton edhe daljen e albumit të ri. Kënga është një baladë dashurie dhe flet për një grua që ndodhet në qendër të një historie nga e cila e ka të vështirë të dalë dhe e jeton me shumë intensitet. Autori i këngës është Kekko Silvestre.

Në muajin shtator këngëtari do të nis edhe koncertet në sheshe.  Në shtator  ai do të interpretojë në shumë qytete italiane.

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...