Luciano Pavarotti, sot ditëlindja e tenorit të shquar

Sot Luciano Pavarotti do të kishte mbushur 84 vjeç. Artisti i madh ndërroi jetë në Modena në 6 shtatorin e vitit 2007 si pasojë e një kanceri në pankreas. Tenori i shquar ishte i njohur në të gjithë botën dhe konsiderohet si një nga tenorët më të suksesshëm të të gjitha kohërave. Gjatë karrierës së tij ai interpretoi dhe rregjistroi opera të plota dhe arie individuale që i dhanë atij famën  e merituar. Cilësia e zërit vulosi njëherë e mirë cilësimin e tenorit italian si një nga më të mirët këngëtarë lirikë të shekullit XX.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...