Kohë pandemie, ja cilat janë grupet më të ndjekura në You Tube

Ndërsa presim që algoritmet “Spotify” të na tregojnë se cilat janë grupet më të dëgjuara gjatë pandemisë, kemi edhe një set tjetër të dhënash që vijnë nga Youtube. “Chart Data” kanë bërë të ditur edhe 10 më të mirat grupe të ndjekura në You tube.

“Maroon 5” është në vendin e parë në këtë klasifikim ndjekur nga BTS dhe Coldplay. Të tjerë emra të mëdhenj të industrisë janë: “The Chainsmokers”, “Imagine Dragons” dhe “One Direction”.

“Linkin Park” ndodhet në vendin e nëntë.

Kanali “Youtube” i këtij grupi ka pohuar se ka mbi 16 milionë të abonuar ndërsa klipi më i ndjekur i tyre është “Numb”, me mbi 1.3 miliardë  shikime.

Kjo ka ardhur pas një nisme që solisti Chester Bennington u nda nga jeta në vitin 2017 dhe ata nisën një fushatë jozyrtare që kishte për qëllim rritjen në mbi 1 miliardë shikime të këngës “Numb”.

Kjo nismë u pa e suksesshme në nëntorin e vitit 2018.

Ja dhe lista e plotë e  top 10 YouTube Chart Data:

#1: Maroon 5
#2: BTS
#3: Coldplay
#4: The Chainsmokers
#5: Imagine Dragons
#6: One Direction
#7: Blackpink
#8: Henrique e Juliano
#9: Linkin Park
#10: Banda MS

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...