Gala Aliaj fiton “The Voice Kids” të Belgjikës

https://vtm.be/the-voice-kids/gala-wint-the-voice-kids-2020

Gala nga “Skuadra e Shonit”është edhe fituesja e këtij edicioni në “The Voice Kids” në Belgjikë.

Gala Aliaj u shpall mbrëmë fituese e kësaj gare televizive muzikore në finalen e shfaqjes e cila u përcoll në ekranet belge dhe në platformat digjitale.

Gala interpretoi mbrëmjen e kaluar dy këngë: ‘Goodbye Yellow Brick Road’ nga Elton John dhe ‘Make You Feel My Love’ një version i vetë Galës nga Adele.

Për të pritur çastin e dhënies së vlerësimit këngëtarja e re shqiptare ndodhej në skenë e shoqëruar nga i ati, Robert Aliaj i njohur në Shqipëri si këngëtar dhe personazh në disa programe televizive.

Suksese Galës dhe urime për fitoren e merituar!

Çastin e shpalljes së fitores së vajzës shqiptare mund ta ndiqni edhe këtu: https://vtm.be/the-voice-kids/gala-wint-the-voice-kids-2020

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...