“Despacito” tejkalohet: ja cili është klipi më i shikuar nga YouTube

Ja dhe “Despacito” që tejkalohet:  klipi më i shikuar në YouTube është “Baby Shark”.

“Baby Shark”, melodia për fëmijë tashmë ka bërë xhiron e botës në këto dy vitet e fundit është tashmë klipi më popullor në YouTube. Tashmë ky klip ka mbi 7 miliardë të shikimeve në platformë.

5 klipet më të shikuara në You Tube në këto çaste:

  • Pinkfong – Baby Shark – 7.060.664.572 shikime
  • Luis Fonsi feat. Daddy Yankee – Despacito – 7.041.609.887 shikime
  • Ed Sheeran – Shape of You – 5.050.580.832 shikime
  • Wiz Khalifa ft. Charlie Puth – See You Again – 4.799.105.806 shikime
  • Masha and The Bear – Recipe for disaster – 4.361.139.495 shikime

 

I lancuar në vitin 2015 për herë “Baby shark” vjen nga SmartStudy, kompania e argëtimit koreano-jugore që qëndron pas markës për fëmijë Pinkfong. SmartStudy ka lancuar mijra klipe nën etiketën Pinkfong, por “Baby Shark” është klipi më popullor.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...