Del në fundjavë albumi i ri i Dua Lipas

Koronavirusi ka përmbysur shumë sektorë në botë, përshirë edhe industrinë muzikore. Shumë aktivitete janë riprogramuar, janë anulluar, artistë që janë prekur nga virusi. Në listë mund të shtohen edhe shtyrje të lancimeve të materialeve diskografike që do të duhej të kishin dalë pikërisht në kohën kur shpërtheu epidemia.

Një ndër to ishte edhe albumi i ri i Dua Lipas.

Dua ka njoftuar vetë afrimin e daljes së albumit të saj. Në një videomesazh drejtuar ndjekësve Dua shprehej se albumi do të vijë në treg të premten e datës 27 mars. Albumi  me titull “Future Nostalgia” do të dilte në 3 prill por për shkak të situatës së vështirë ku ndodhemi prek pandemisë, data e albumit u afrua.

Shpresoj t´ju sjellë ndopak lumturi dhe shpresoj të buzëqeshni, të kërceni dhe të shpresoj t´ju bëj krenare”- , ka thënë ylli i muzikës pop Dua Lipa.

 

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...