Dan Bălan fitues në “Zërin e Ukrainës”

Në sezonin e parë që ai merr pjesë si trajner në The Voice of Ukraine Dan Balan shpallet edhe fitues. Kjo sepse këngëtarja që fitoi këtë edicion ishte një pjestare e ekipit të tij.

Oksana Mukha nga qyteti i Lvov, 37 vjeç erdhi në këtë talent show me pretendimin për të mos lënë të humbasin këngët e bukura ukrainase. Fitorja e Oksanës është edhe më e rëndësishme për Dan Balanin ish pjestarin e grupit O-Zone që u gjend në këtë pozicion si trajner për herë të parë. Kjo konkurente u shpall fituese nga votat e publikut dhe mori edhe çmimin e madh që është një apartament me 3 dhoma në qendër të Kievit.

/Opusalb/

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...