Bebe Rexha thirrje për të ndihmuar shqiptarët e prekur nga tërmeti

Artistja shqiptare Bebe Rexha ka çelur një llogari për mbledhje fondesh për tju ardhur në ndihmë gjithë të prekurve nga tërmeti. Në një video mesazh drejtuar ndjeksësve të saj ajo thotë:

Përshëndetje të gjithëve! Jam në turne me Jonas Brothers dhe mora lajmin e tmërrmshm se ka pasur një tëmret në Shqipëri. Dhe shumë prej jush mbase e dini se unë dhe familja jemi shqiptarë.

Ndaj vendosa të hap një llogari “ në Gofundme” të ndihmoj të gjithë njerëzit që janë në nevojë. Do të marr dy ditë pushim nga turneu dhe do të fluturoj në Shqipëri dhe personalisht do tu ndaj njerzëve ujë, ushqim, të ndihmojmë rindërtimin e shtëpive.  Do të sigurohem se cdo para do të përdorej sic duhet.  Cdo dollar do të ndihmonte.  Ndaj edhe nëse thjesht shkoni në faqen go fund me dhe link-un e keni aty sipër.  Do tju mbaj të informuar. Ju falënderoj shumë për mbështetjen“, ka mbyllur artistja thirrjen për ndjekësit e saj.

/Opusalb/

 

 

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...