‘Anitta Europe Summer 2019’, nga Brazili drejt Evropës

Ajo konsiderohet si këngëtarja braziliane më e famshme e momentit, quhet Anitta dhe vjen edhe në Itali të mbajë një koncert në kuadër të Milano Latin Festival. Kësaj artisteje edhe Netfliksi i ka kushtuar një dokumentar në seri, ajo ka rreth 40 milionë ndjekës në Instagram dhe mbi 12 milionë të tillë në Youtube.

Sapo ka dalë edhe kënga e saj e re me titull singolo ‘Muito Calor’ ku bashkëpunon me  Ozunën, ‘Faz Gostoso’ me  Madonën dhe albumi i ri i saj me titull: ‘Kisses’.
‘Anitta Europe Summer 2019’ ka nisur me Belgjikën ne 27 qershor më tej në Zvicër dhe Spanjë. Më pas vjen ne Milano në 4 gusht në Assago dhe vazhdon për Angli dhe Portugali. Turneu i saj do të mbyllet me Brazilin ku ka shumë data.

Kënga e saj e re me titull: ‘Muito Calor’sapo doli  në Youtube arriti në 29 milionë shikime.

Kënga e saj anglo-portugeze me Madonën në mbi 6 milionë dhe ka kaluar të gjitha pritmënitë e albumit.

/Opusalb/

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...