Grace VanderWaal sjell “Ur So Beautiful”

Grace VanderWaal është një nga zbulimet muzikore të vitit 2016. Atëherë ajo ishte vetëm 12 vjeç dhe fitoi konkursin ”America’s Got Talent” duke u prezantuar me krijimet e saj.

Në të gjithë konkursin ajo këndoi këngët që kishte shkruar vetë.

Në  fund të konkursit ajo fitoi edhe një kontratë me “Columbia Records” për të rregjistruar një album me këngët e saj.

Albumi doli fundin e vitit të kaluar dhe u rendit në vendin e nëntë në Billboard 200.

Në moshën 15 vjeçare ajo është tashmë gati të pushtojë klasifikimet në botë. Këngëtarja me këngën e re na drejtohet duke na thënë se të gjithë jemi të bukur.

Grace ndërthur ritmet e folkut me ndikimet pop dhe ka një tingull të lehtë që të vjen nga vitet 90.

Në klipin e këngës së re Grace shfaqet në rrugë duke kënduar, në koncerte dhe në seanca fotografish.

 

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...