“Kur klasikja takon xhazin” sonte në Vlorë

Pas koncertit të dhënë mbrëmjen e kaluar në sallën e Universitetit të Arteve sonte të katër instrumentistët: pianistja Ina  Petrollari Laço, Claudio Piastra – kitarë, Franco Catalini – kontrabas dhe Besjan Herri në bateri, pritet të luajnë për artdashësit vlonjatë. Ata do të vijnë për publikun këtë të shtunë të 8 qershorit në Vlorë  me një program që përmban vepra nga kompozitorët: Margola, Bolling, Swertberger.

Koncerti mundësohet me  mbështetjen e Konsullatës Italiane në këtë qytet dhe Muzeut Kombëtar të Pavarësisë.

“Kur klasikja takohet me xhazin” fillon sonte në orën 19.00.

/Opusalb/

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...