Emanne Beasha në AGT

Këngëtarja 10 vjeçare Emanne Beasha ka fituar në datën 12 shtator finalen e Got Talent të Amerikës pasi anëtari i fundit i Jurisë Simon Vowell votoi për të. Ajo është një vajzë e vogël me zë të mrekullueshëm që i siguroi asaj finalen e këtij sezoni. Ajo këndoi një këngë të Bryan Adams me titullin “Everything I do” (Ç’do gjë që bëj) duke mahnitur audiencën dhe Jurinë të cilët e duartrokitën gjatë.

“Ju keni këtë zë të pabesueshëm të energjisë,” tha Simon Cowell dhe shtoi:  “Madje ju nuk e dini se sa mirë jeni, gjë që ju bën të mahnitshme”.

Emanne këndoi në fillim të këtij sezoni arien “Nessn dorma” të Puçinit për të cilën ajo fitoi 4 yje.

Finalja e American Got Talent do të zhvillohet më 17 shtator dhe rezultatet do të dalin në 18 shtator. Fituesi do të marrë një çmim prej 1 milion dollarësh si dhe një titull të Las Vegasit.

Opusalb

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...