Shpallen kandidaturat për çmimet MTV EMA 2020

Edicioni i 27-të i çmimeve MTV EMA vjen me tre kategori të reja: Best Latin, Video for Good dhe  Best Virtual Live. Ceremonia prej dy orësh do të mbahet në datën 8 nëntor do të përcillet në 180 shtete. Adhuruesit evropianë mund të mbështesin të parapëlqyerit duke votuar në mtvema.com.

Lista do të nisë të jetë e hapur deri në datën 2 nëntor.

Në këtë edicion artistja kryesore është sërish Lady Gaga që ndodhet e kandiduar në 7 kategori.

Në kategoritë për “Artisten më të mirë” dhe për “Këngën më të mirë”, “Për artistin më të mirë Pop” ajo ndodhet në garë me yllin e muzikës pop  artisten shqiptare Dua Lipa.

Kandidaturat në MTV EMA 2020:

Best Video

 • Billie Eilish – everything i wanted
 • Cardi B – WAP ft Megan Thee Stallion
 • DJ Khaled – POPSTAR ft Drake starring Justin Bieber
 • Karol G – Tusa ft Nicki Minaj
 • Lady Gaga, Ariana Grande – Rain On Me
 • Taylor Swift – The Man
 • The Weeknd – Blinding Lights

Best Artist

 • Dua Lipa
 • Harry Styles
 • Justin Bieber
 • Lady Gaga
 • Miley Cyrus
 • The Weeknd

Best Song

 • BTS – Dynamite
 • DaBaby – Rockstar ft Roddy Ricch
 • Dua Lipa – Don’t Start Now
 • Lady Gaga, Ariana Grande – Rain On Me
 • Roddy Ricch – The Box
 • The Weeknd – Blinding Lights

Best Collaboration

 • BLACKPINK, Selena Gomez – Ice Cream
 • Cardi B – WAP ft Megan Thee Stallion
 • DaBaby – Rockstar ft. Roddy Ricch
 • Justin Bieber – Intentions ft Quavo
 • Karol G – Tusa ft Nicki Minaj
 • Lady Gaga, Ariana Grande – Rain On Me
 • Sam Smith, Demi Lovato – I’m Ready

Best Pop

 • BTS
 • Dua Lipa
 • Harry Styles
 • Justin Bieber
 • Katy Perry
 • Lady Gaga
 • Little Mix

Best Group

 • 5 Seconds of Summer
 • BLACKPINK
 • BTS
 • Chloe x Halle
 • CNCO
 • Little Mix

Best New

 • BENEE
 • DaBaby
 • Doja Cat
 • Jack Harlow
 • Roddy Ricch
 • YUNGBLUD

Biggest Fans

 • Ariana Grande
 • BLACKPINK
 • BTS
 • Justin Bieber
 • Lady Gaga
 • Taylor Swift

Best Latin

 • Anuel AA
 • Bad Bunny
 • J Balvin
 • Karol G
 • Maluma
 • Ozuna

Best Rock

 • Coldplay
 • Green Day
 • Liam Gallagher
 • Pearl Jam
 • Tame Impala
 • The Killers

Best Hip Hop

 • Cardi B
 • DaBaby
 • Drake
 • Eminem
 • Megan Thee Stallion
 • Roddy Ricch
 • Travis Scott

Best Electronic

 • Calvin Harris
 • David Guetta
 • Kygo
 • Marshmello
 • Martin Garrix
 • The Chainsmokers

Best Alternative

 • blackbear
 • FKA twigs
 • Hayley Williams
 • Machine Gun Kelly
 • The 1975
 • twenty one pilots

Video for Good

 • Anderson .Paak – Lockdown
 • David Guetta & Sia – Let’s love
 • Demi Lovato – I Love Me
 • H.E.R. – I Can’t Breathe
 • Jorja Smith – By Any Means
 • Lil Baby – The Bigger Picture

Best Push

 • AJ Mitchell
 • Ashnikko
 • BENEE
 • Brockhampton
 • Conan Gray
 • Doja Cat
 • Georgia
 • Jack Harlow
 • Lil Tecca
 • Tate McRae
 • Wallows
 • YUNGBLUD

Best Virtual Live

 • BTS – Bang Bang Con: The Live
 • J Balvin – Behind The Colores Live Experience
 • Katy Perry @ Tomorrow Land – Around The World
 • Little Mix – UNCancelled
 • Maluma – Papi Juancho Live
 • Post Malone – Nirvana Tribute

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...