“Opera soul” performs this evening ” Soloists Recital”

Në mbrëmje sonte në mjediset e Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë do të mbahet shfaqja “Recitali solistik”. Ky program është pjesë e ciklit me titull “Shpirti i Operës” që Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit ka nisur vitin e kaluar. Në mbrëmjen e sontme do të interpretojnë sopranoja Shpresa Beka, mezzo-sopranoja Ivana Hoxha, bass-baritoni Bledar Domi dhe pianistja Lindita Kotorri.  Programi nis në orën 19.00. Dy koncertet e radhës nga ky cikël prej 6 koncertesh do të mbahen në datat 24 maj dhe 8 qershor 2018.

/Opusalb/

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe
No Thanks
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
error: Sorry! You don\'t copy...